YolculukDeniz Okumuş

Deniz Okumuş

Merhaba ben Deniz Okumuş. Atölye Yolculuk'un kurucu ortağıyım. Evli, köpekli, neşeli ve kendimi keşfe çıkmış bir hayat öğrencisiyim.

Küçük yaşlarda bale eğitimime başladım. Çeşitli bale ve dans sınıflarına katıldım. Bale eğitmeni annem Arzu Güley'in geçirdği ciddi bir sakatlık sonrasında yanında çocuk balesi asistanlığı yapmaya başladım. Eskiden o kadar istekli olmadığım bu çalışmaları benimsedim ve desteklemesi için çocuk gelişimi okudum.

Çocuk Yogası ve Kahkaha Yogası liderlik programlarını aldıktan sonra; Arzu Güley'in 30 yılı aşkın deneyim, tecrübe ve bilgilerini harmanladığı gymyobada ( Çocuklar için Hareket- Yoga- Bale- Dans) Programınını Bir çok okul öncesi özel ve devlet kurumunda asistanlık ve eğitmenlik yaparak, 'hareket ve zindelik' çalışmaları kapsamında payşatım.

2008 yılında girdiğim ilk yoga dersi beni büyüledi o dersten çıktıktan sonraki hislerle yoganın hayatımın bir parçası olacağını anladım. o temelin filizleri şimdi hayatımdaki çiçekler. <3

Ruh, zihin, beden çalışmalarını aynı çatı altında toplama hayalini gerçekleştirdiğimiz Atölye Yolculuk'u ise 2012 yılında kurduk. Bu alanlarda birçok hoca ile çalışma fırsatı yakaladım.

Ayurvedik Yoga Uzmanlaşma Programına katıldığım Neslihan Güzey hocam ile yoga ve dallarına bütüncül bakan ve derinleşmemi sağlayan bir süreç geçirdim. Uzun bir arayıştan sonra hayat karşıma özgünlüğü ile ilham veren hocam Elif Öney'i çıkarttı. 40 Saat 40 Asana yoga derinleşme programı ile başlayan yolculuğumuz sonrasında 200 saat Kapsamlı Yoga Kişisel Keşif ile devam etti.

Beden ile ilgili bambaşka bir bakış açısı olan Uzm. Fzt. Kağan Yücel ile kendi geliştirdiği Reflex Therapy Consept uygulayıcı eğitimi, yoga anatomi ve kinezyoloji eğitimlerine katıldım.

Gökyüzünü ve insanları derinlemesine tanımaya olan merakım sebebiyle temel klasik ve karma astroloji eğitimleri aldım. Bu çalışmalarla derya deniz bir konu olan astrolojide okuduklarımı anlayacak ve derslerimi günün göksel enerjilerinden ilham alarak kurgulayacak kadar minik fikirlerim oluştu.

Usui Reiki 3-Art çalışmalarını tamamladım. Reiki bir ilkyardım çantası gibi hep elimin altında olan kıymetli bir şifa olarak hayatımda yer alırken, The AccessBars Enerji dönüşüm çalışmaları paylaşmayı seçtiğim şifa ve dönüşüm yolu oldu. Access Facelift, The Bars, The Foundation eğitimleri pek çok şeyle ilgili bakış açılarımı temizleyerek şimdiki ben olmamda bana çok şey kattı ve katıyor.

Çeşitli workshop atölye ve eğitimleri hem stüdyomuzda gerçekleştirerek hem de takip edip katılarak kendimi keşfetme yolculuğuna devam ediyorum.

Bir paylaşımcı olarak Yoga ve Accessbars paylaşmayı seçtim. Yaptığım bütün çalışmaların hayatımda etkileri pek çokken, yoga hem hareketli yapımı dengeliyor hem de potansiyelimi ortaya çıkartıyor. Accessbars ise kişiyi güçlendirerek bildiğini bilmeyi, aradığı cevapların sorduğu sorularda olduğunu hatırlatıyor. Paylaştığım çalışmalardaki amacım kimseyi sert kayalara çarptırmadan kolaylık, neşe, farkındalık ve hareketle kendisiyle buluşturmak. <3