YolculukEzgi Keskin

Ezgi Keskin

Merhaba, adım Ezgi Keskin. Yoga, meditasyon, mindfulness alanlarında çalışıyorum ve eğitmenlik/koçluk yapıyorum.

2012 yılında mimar olarak çalışırken Atölye Yolculuk'ta yoga ile tanıştım. İlk yoga dersimi hatırlıyorum, bütün ve ait hissettiğim bir yere geri dönmek gibiydi. Ben bunu hayatımın geri kalanında yapacağım diyip yogayı derinlemesine öğrenmek ve ne yaptığımı bilerek kendi kendime yapabilmek amacıyla 2015 yılında Advayta Yoga bünyesinde 200 saatlik yoga hocalık eğitimine katıldım. Zeynep Aksoy ve David Cornwell ile tamamladığım temel eğitim sadece yogayı daha yakından öğrenmemi sağlamakla kalmadı, önümde hayatımın geri kalanını yürüyeceğim bir yol, her açıdan ufkumu genişleten bir kapı açtı.

Yoga dersi vermek pek aklımda yoktu ama canım Deniz ve Arzu Hadi hemen ders vermeye başla diyip bana Atölye Yolculuk'ta alan açtılar. Mimar olarak çalışırken bir yandan ders vermeye başladım. Bu arada katıldığım eğitim, workshop, inziva ve derslerle keşfetmeye, gelişmeye, büyümeye devam ettim. Zeynep Aksoy'la Yin Yoga, Fzt. Semra Karakuş ile Omurga Biyomekaniği, Uzm. Fzt. Görkem Dizdar ile Gelişimsel Kineziyoloji, Postür ve Kompanse Eden Beden, Duyu - Algı - Motor Bütünlük, Serap Meriç ile Skinner Releasing Tekniği çalıştım, Jeff Oliver ile Vipassana meditasyon kampına katıldım, 2 kez Zeynep Aksoy'un temel hocalık eğitimine asistanlık yaptım, Ankara'daki eğitimlerinde David Cornwell'in asistanlığını ve çevirmenliğini yaptım. Birçok değerli hoca/terapist/paylaşımcı ile asana, meditasyon, hareket, dans, şifa çalışmalarına katılarak yol boyunca bilgi, deneyim, beceri ve vizyon kazanmaya devam ettim. 2018 yılında katıldığım David Cornwell ve Banu Çeçen ile Breathing Mind Mindfulness Meditasyon Koçluk Programı yolumu daha da aydınlatıp genişletti.

Yoganın yolunu açtığı kendini keşif sürecinin içinde ilerlerken pek de bir planım olmadan 2017 yılında mimarlık ofisimi bıraktım. O günden beri aldığım ve verdiğim dersler, eğitimler, workshoplar ile öğrenmeye, keşfetmeye, büyümeye, paylaşmaya devam ediyorum. Amacım yogayı, meditasyonu, mindfulness'ı daha fazla kişinin yolculuğuna dahil etmesine aracılık etmek, bu araçları kullanarak insanların hayatlarına dokunmak, tek tek ve birlikte yolculuğumuzu kolaylaştırmak, yolumuzu genişletmek ve aydınlatmak. Yogaya, meditasyona mindfulness temeliyle yaklaşıyorum. Paylaştığım pratiklerin sade, güvenilir ve etkili olması benim için önemli; gücünü açık yargısızlıktan ve şefkatli farkındalıktan alan çalışmalar yapıyorum.

Atölye Yolculuk benim için güvenli bir yuva gibi. Bu alanda yolculuğumun ilk gününden beri birlikte olmak, çalışmak, paylaşmak çok kıymetli. Arzu ve Deniz'in evsahipliği, dostluğu, neşesi ve desteği atölyeyi bir yuva, bizi de bir aile yapan şey.

Yollarımızın kesişmesi dileğiyle..
Yolunuz aydınlık olsun..